Historický kroužek v Knihovně Průhonice

Sobota 11:00-12:00, Knihovna Průhonice

• Vstup zdarma
  • Registrace není potřeba, ani pravidelná docházka. Přijďte, když budete mít čas a chuť.
  • Kroužek je otevřen dětem i dospělým.

Program:

Probereme zajímavá témata z lokálních i světových dějin

• Oblast Průhonicka je obývána už od neolitu. Podíváme se do archivu na nálezy pravěké keramiky v okolí Hrnčířského hřbitova.
  • Setkáme se s lidmi, kteří si osobně vzpomínají na lidi, kteří byli zabiti během osvobozování průhonicka – a jsou uvedeni na pamětní desce na průhonickém náměstí. Setkání zaznamenáme na kameru a zveřejníme na stránkách knihovny.
  • Setkáme se s lidmi, kteří osobně zažili Květnové povstání proti fašistům v roce 1945. – Setkání zaznamenáme na kameru a záznam zveřejníme  na  stránkách knihovny.
  • Zaktualizujeme stránku o Průhonicku na wikipedii. Vysvětlíme si, jak wiki funguje, názorně si ukážeme, jak se zapojit do tohoto celosvětového projektu. (Případně zaktualizujeme i některá další hesla, pro něž budeme schopni shromáždit relevantní informace).
  • Uspořádáme schůzku s kronikářem obce Průhonice. – Schůzku zaznamenáme na videokameru a záznam zveřejníme na stránkách Knihovny.
  • Podnikneme výlety za historii na různé hrady v okolí.
  • Zajedeme se podívat i do koncentračního tábora.
  • Prohlídneme si společně  zajímavé historické knihy.
  • Rozebereme si historii různých aktuálních světových událostí.
  • Pro menší děti historické kvízy, práce s obrázky, vybarvování, společné prohlížení historických publikací, hledání souvislostí.
  • Děti se mohou průběžně těšit na různé odměny.
  • Různá další témata – dle aktuálního zájmu účastníků, nápadů, možností.
Historický kroužek je pořádán s podporou historika Dr. Jiřího Macka, kronikáře obce Průhonice a historika Dr. Františka Kovandy.
Zahájení: 19.11.2011