Dobrovolná brigáda v Dendrologické zahradě Průhonice

Dendrologická zahrada (www.dendrologickazahrada.cz)

V sobotu 14.9.2013

Začátek: od 10:00 (vstup u hlavního vchodu do Dendrologické zahrady)

Konec: v 16:00

Vstup zdarma. Občerstevní zajištěno zdarma. Akce vhodná i pro rodiče s dětmi (pro děti bude připraven dětský „koutek“ – hlídání a program pro děti).

Práce

1.      Úprava dětského hřiště – rozvážení, doplnění, rozvrstvení a urovnání štěrku do dopadové plochy pod dětskými atrakcemi, čištění dřevěných konstrukcí drátěným kartáčem a smirkovým papírem a nátěr bezbarvým konzervačním olejem (nepáchne a neškodí zdraví, ale zanechává skvrny, takže je dobré nějaké pracovní oblečení). Práci zde také najdou zručné lehké váhy s jištěním – práce částečně ze žebříku až 4 metry nad zemí.

2.      Natírání opěrných konstrukcí v oddělení pnoucích rostlin – čištění drátěným kartáčem a nátěr základovou barvou (částečně také na štaflích)

3.  Výsadba keřů tisu podél příjezdové komunikace – hloubení jamek (šířka 40 x hloubka 30 cm), výsadba do kompostu, zálivka, rozvrstvení mulčovací kůry

4.  Vyřezávání suchých větví a starých kořenů (nůžkami a pilkami)

5.  Vytvoření místa pro příležitostné parkování návštěvníků

Neformální afterparty

Po skončení akce neformální afterparty v místním pivovaru.

Dotazy? Tel. 606 577 286