Čundr s knihovnou Průhonice - Za prvními orchidejemi v Bílých Karpatech

Varianta A

Sraz v pátek 4.5. v 16:00 autobusové nádraží Florenc, bus směr Hodonín (Strážnice). Nutno jízdenky koupit předem, protože v busu může být plno.

Příjezd 4.5. do Strážnice v 20:00

Přespání ve stanu za Strážnici.

5. Pochod do Velkého nad Veličkou přes rezervaci Čertoryje

Ve Velké nad Veličkou bude v sobotu odpoledne „košt klobásek„.

Přespání na loukách nad Velkou nad Veličkou. 6 přechod na Javořinu – nejvyšší vrchol Bílých Karpat, tam přespání. 7. pochod do Uherského Brodu, u něj případné přespání a 8 odjezd vlakem do Prahy.

Varianta B: Odjezd sobota ráno 8:42 vlakem z Praha hlavní nádraží. Příjezd do Velké nad Veličkou, v ní návštěva „Koštu klobás„. Přespání na loukách nad vesnicí. V neděli přechod přes PR Porážky na Javořinu, tam přespání. V pondělí ráno přechod přes Javorník a návštěva Větrného mlýna v Kuželově, dále do NPR Čertoryje – nádherné louky typu Anglického parku. Potom přespání někde mezi Čertoriemi a Strážnicí. V úterý ráno odjezd ze Strážnice do Prahy.

Přespání ve vlastních stanech případně pod širákem – dle libosti. Předpokládám vzít jídlo alespoň do pondělí s sebou.

Průvodce:  Josef Vaněk kontakt : 732727212