Výzva: Dobrovolná pomoc v Knihovně Průhonice

Sobota 12.7. od 15:00

Výzva: Máte-li chuť a čas a chcete-li vylepšit Knihovnu Průhonice (která je provozovaná občanským sdružením, bez finanční podpory státu, ve volném čase dobrovolníků), přijďte  pomoci s některým z úkolů, na kterých pracujeme. Záleží jen na nás, jak hezkou a dobrou knihovnu budeme mít.

Úkoly, na nichž nyní pracujeme:

• Třídění nových přírůstků knih podle předmětu
  • Třídění beletrie podle abecedy (podle jména autora).
  • Sejmutí čarového kódu fyzických knih
  • Katalogizace fyzického fondu (stáhnutí bibliografického záznamu podle čarového kódu, resp. ISBN). – Není složitá práce, žádné přepisování, jen několik kliknutí myší. Využívá se aplikace Zotero (bezplatný software, tzv. open source).
  • Katalogizace elektronických knih (možno i absenčně) – Není složitá práce, žádné přepisování, jen několik kliknutí myší.
  • Hlídání knihovny (aby mohla být knihovna otevřena). – V pravidelných časech nebo i nepravidelně, dle Vašich časových možností tak, aby mohl být zajištěn pokud možno co nejdelší provoz knihovny pro veřejnost.
  • Vyřizování meziknihovní výpůjční služby. (Fyzické vyzvednutí objednaných knih v Praze).  – Cca 1x týdně.
  • Přepis knihovních transakcí (výpůjčky, vracení) do počítače. Možno i absenčně. – Ideální by bylo, kdyby měla tato práce jednoho garanta.
  • Do budoucna plánujeme digitalizační projekty zajímavých dokumentů vztahujících se k regionu.

Máte-li zájem o některou z prací, ozvěte se (mail@knihovnapruhonice.cz, 606 577 286), detaily domluvíme ústně.

Čas realizace prací:  Kdykoliv v době, kdy je v Knihovně otevřeno, eventuálně po dohodě kdykoliv dle Vašich časových možností.